Vize 18

 

Novinky

Tyršův klub

Myšlenka Tyršova klubu je prostá. Záměrem je vytvářet příležitosti pro cílenou debatu nad myšlenkami Miroslava Tyrše, Jindřicha Fügnera a jejich následovníků v kontextu současnosti. Je inspirována kavárenskými diskusemi české inteligence, ze kterých se rodily obrozenecké myšlenky, demokracie i Sokol. Současným úkolem je nastartovat a realizovat plán Sokol 2020, který je první fází Strategie 22.

Číst dál...

Sokol 2.0

Sokol 2.0 ve své podstatě znamená začít znovu. Sokol se stal institucí a jakákoli změna je zdlouhavá a obtížná. Ztratili jsme ten zdravý drive. Nemá smysl donekonečna plýtvat drahocennou energii na překonávání vysokých hradeb. Alternativou je poodstoupit a s využitím dosavadních zkušeností se zamyslet nad každým aspektem sokolské činnosti a práce. Tato pozice nás zbaví nutnosti bojovat se stávajícím systémem a umožní zaměřit úsilí na tvorbu nového, což je podstatou každé změny.

Číst dál...

Tři věty, tři slova

Komunikační projekt zaměřený nejprve do řad Sokola s výhledem, že výsledky projektu budou použity pro komunikaci s veřejností. Původně zamýšleno jako celosokolská soutěž s odměnou.

Podstatou tohoto projektu je najít vyjádření toho, čím Sokol dnes je v očích jeho vlastních členů, a tato vyjádření posléze využít nejen při tvorbě komunikačních kampaní.

Číst dál...
 

Kde nás znají a podporují

Konference

Zprávy a materiály z diskusních setkání Vize 18.

Zobrazit konference

Materiály

Původní texty Vize 18 a další dokumenty.

Procházet materiály

Sokol - čím bude, čím může být a především, čím chce být!

Kontakt

Ing. Tomáš Kučera
tomas@vize18.cz
+420 728 609 608

Názor P ČOS 2015

PDF

Vyjádření P ČOS

PDF

Otevřený dopis P ČOS

Facebook Vize 18